SadeceAntalyaspor.com

Büyük Antalyaspor Derneği’nden İstifa Çağrısı

Büyük Antalyaspor Derneği’nden istifa çağrısı…

17 Temmuz 2017 - 11:27 'de eklendi.
Büyük Antalyaspor Derneği’nden İstifa Çağrısı

Büyük Antalyaspor Derneği, İzmir Marşı hakkında açıklamada bulunan Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan’ı istifaya davet ederek, öncelikle Konyaspor tribünlerinin yaptığı eylemlere engel olmaya çağırdı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ‘ün siyaset malzemesi olarak algılanmasının yanlış olduğunu, “Bugün Türkiye’de maalesef tüm statlar ‘İzmir Marşı’ söylüyor. Konya hariç” açıklamasının gaflet ve dalalet içerisinde bir açıklama olduğunu savunan Büyük Antalyaspor Derneği, Şan’ı görevini bırakmaya davet etti.

Büyük Antalyaspor Derneği’nin açıklaması şu şekilde:

Konyaspor Başkanı Ahmet Şan’ın İzmir Marşı ile ilgili açıklamalarını büyük üzüntü ve kızgınlık ile okuduk. 

Bu ülkenin Milli Mücadele yıllarının anlatıldığı İzmir Marşı, bir ulusun destansı direnişinin kelimelere dökülmüş halidir. Bunu siyaset olarak algılayan Ahmet Şan büyük bir yanılgı içerisindedir. Ahmet Şan’a her mısrası, her satırı ,Türk Milleti’nin bağımsızlığını ne zorluklar ile kazandığını anlatan İzmir Marşı’nı, “siyasi kimliğini” bırakarak baştan sona okumaya davet ediyoruz. 

‘Tek Devlet’, ‘Tek Bayrak’ ve ‘Tek Millet’ olmamızı sağlayan  ‘Kurtuluş Savaşı’mızın Başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ‘ü siyaset malzemesi olarak algılaması, gaflet ve dalalet içerisinde bir açıklamadır. Tribünde siyaset yapılmasını istemeyen Ahmet Şan’ı, öncelikle Konyaspor taraftarlarının tribünlerde yaptığı siyasi eylemlere engel olmaya, engel olamıyor ise görevini bırakmaya davet ediyoruz. Zira futbola siyaset karıştırmanın, yüce Türk Milletinin birlik ve beraberliğe en ihtiyacı olduğu şu günlerde ayrıştırıcı açıklamalar yapmanın, zararı en çok kendisinedir. Bizler; tonlarca ağırlığındaki tankların önüne bir saniye bile düşünmeden atlayan Türk Milleti, Bilge Kağan`ın, Osman Gazi`nin, Mustafa Kemallerin torunlarıyız. 

Bu açıklamayı içinde bulunduğu ruh halinin yansıması olarak değerlendiriyoruz.

Bu ülkenin geleceği için canını düşünmeden feda eden şehitlerimizi ve ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyor, bu bilinçle İZMİR MARŞI`MIZI her maçımızda olduğu gibi daha yükses sesle okumaya devam edeceğimizi tüm kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Av. Aziz Çetin 
Büyük Antalyaspor Derneği Başkanı

 

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • Yorgundemokrat ;

    Adam, yanlış anlaşıldı, sözlerim çarpıtıldı diye açıklama yaptı. Veya farzımehal öyle söyledi, hiç bir kulupten ses çıkmazken niçin biz olaya müdahil oluyoruz. Adam konyayı borçsuz kasasında 30 milyon tl olan bir kulup haline getirdi, biz dedik diye istifamı edecek

    17 Temmuz 2017 23:45