Güray Kanan Basketbolda Sezonu Değerlendirdi

Türkiye Basketbol Ligi’ndeki ilk yılında normal sezonu beşinci sırada tamamlayıp, play-offta Bahçeşehir Koleji’ne elenen Antalyaspor’da Şube Başkanı Güray Kanan açıklamalarda bulundu.

Güray Kanan Basketbolda Sezonu Değerlendirdi
22.05.2018
A+
A-

Türkiye Basketbol Ligi’ndeki ilk yılında normal sezonu beşinci sırada tamamlayıp, play-offta Bahçeşehir Koleji’ne elenen Antalyaspor’da Şube Başkanı Güray Kanan açıklamalarda bulundu.

Antalyaspor’un geçtiğimiz sezon TB2L’de mücadele etmeye başladığını hatırlatan Güray Kanan, geçen sezon Karesispor’a kaybederek üst lige çıkamadıklarını fakat görüşmeler neticesinde Gelişim Koleji’nin haklarını satın alarak bir üst lige çıkma kararı aldıklarını belirtirken, “Bir üst için önce Genel Menajer Arzu Özyiğit, daha sonra İdari Menajer Murat Hisarkaya ile el sıkıştık. Antrenör arayışları içinde de Arda Vekiloğlu ile fikirlerimizin uyuştuğuna karar verdik. Teknik ekibi oluştururken İbrahim Avcı ve Metehan Dursun ile anlaştık. Sezon başında istediğimiz Umut Görür sezon ortasında boşa çıkınca kendisini de ekibe dahil ettik.” dedi.

TBL’ye en geç katılan takım olmanın dezavantajını transfer yaparken yaşadıklarını söyleyen Güray Kanan, şunları söyledi:

Aslında TBL oldukça zorlu bir lig. Süper Lig’de zaman bulamayan kaliteli oyuncular bu ligde oynayıp ortayak oydukları performansla yeniden Basketbol Süper Lig’e dönüyorlar. Takımımız için 2 Amerikalı oyuncu ve düzgün karakterli oyuncular almaya çalıştık. Takımın kimyası uyduğu için çok iyi şeyler yaptığımıza inanıyorum. Geldiğimiz noktada bu takım ve bütçeyle çok başarılı olduk. Geldiğimiz noktada sahada her şeyini ortaya koyan oyuncuları gördüğüm için çok mutlu oldum. Oyuncularımız ve teknik heyetimiz sonuna dek direndi ve mücadele etti.

Öte yandan sezon başından beri artan bir seyirci kitlesine karşı oynadıklarına da dikkat çeken Güray Kanan, sözlerini şöyle noktaladı:

Basketbol, Antalya’ya çok yakışıyor. Sezon boyunca üç binin altında seyirciye oynamadık. Basketbolseverler kazansak da kaybetsek de bizimle oldu ve her zaman yanımızdalardı. Ayrıca basketbolu Antalyaspor’a yeniden kazandırıp devamlılığını sağlayan tüm yöneticilere, Onursal Başkan Menderes Türel ile eşi Ebru Türel’e özellikle teşekkür etmek istiyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.