Bahar Erken Geldi

Önce #KenetlenAntalyasporlu dedik sonrasında #AntalyasporluBirlikOluyor dedik ve kazandık…

Bahar Erken Geldi
21.02.2018
A+
A-

Bu hafta sadece futbol takımımızın galibiyeti üzerine yazmayacağım. Bu haftanın neden altın değerinde olduğunu, kimlerin armamızı yeni başarılar kattığından tek tek bahsedeceğim.

Futbol takımımızın yanı sıra, hentbol, basketbol, voleybol, yüzme, bisiklet ve cimnastikte alınan başarılar yüzümüzü güldürdü.

Sahanın Akrepleri, Kayseri’yi 2-1 yenerek 24 puana ulaştı ve düşme potasından biraz olsun uzaklaşarak derin bir “OH” çekti. Biz bu gemiyi terk edenlerden olmayacağız. Ruhunuzla oynamaya devam ettikçe galibiyetler gelecektir.

Hentbol Süper Ligi’nde mücadele eden hentbol takımımız da haftayı galibiyetle kapatmayı başardı. Deplasmanda konuk olduğumuz Adıyaman Belediyesi’ni 26-24 yendi ve 21 puana ulaşıp 4. sıradaki yerini korudu. Yüreğinize sağlık…

Türkiye Basketbol Ligi’nde üst sıraları zorlayan Potanın Akrepleri ise geçtiğimiz hafta sonu deplasmanda Karesispor’u yenerek, Süper Lig yolunda önemli bir adım daha atmış oldu. Daha önce simit, mandalina satarak taraftarları maça çağıran Potanın Akrepleri, bu sefer de megastar Tarkan’ın baba olacağını müjdelediği videoyu örnek alarak taraftarları maça çağırdılar. Benzer projeleri diğer branşlarımız için de görmek istediğimizi belirtmeden geçemeyeceğim.

Yaklaşık 5 ay önce kurulan Voleybol takımımızdan da büyük bir başarı geldi. Bölgesel Lig mücadeleleri sonunda Antalyaspor Voleybol Bayan A takımımız ise Türkiye Voleybol 2. Ligi’ne yükseldi. Filenin Akrepleri geçtiğimiz hafta Isparta’da karşılaştığı Denizli Belediyespor’u 3-0 yendi ve 2. Lig’de mücadele etme hakkını elde etti. Altın kızlarımız harikasınız, sizleri can-ı gönülden kutluyorum.

Yüzme Federasyonu tarafından 11-12 yaş yüzücüler için geçen yıl başlatılan Gelişim Proje Yarışları; İstanbul, Afyon, Amasya, Hatay ve Muğla illerinde yapıldı. 36 kulüpten 183 sporcunun katıldığı organizasyonda Antalyaspor 13 birincilik, 8 ikincilik, 2 üçüncülük madalyası kazanarak yarışlara damga vuran kulüp oldu. Gençler gümbür gümbür geliyor, sıkı durun!

Antalyaspor Cimnastik Takımı sporcularından Nilgün Sarıoğlu, 16-18 Şubat tarihleri arasında Eskişehir’de düzenlenen Ritmik Cimnastik Okul Sporları müsabakalarına katıldı.Ritmik Cimnastik Okul Sporları Türkiye Birinciliği için yıldızlar kategorisinde yarışan Nilgün Sarıoğlu, 37.133’lük derecesi ile müsabakayı 2. sırada tamamladı ve Türkiye ikincisi oldu. Başarılarının devamını dilerim Nilgün Sarıoğlu !

Önce #KenetlenAntalyasporlu dedik sonrasında #AntalyasporluBirlikOluyor dedik ve kazandık. Bu gemiyi terk edenlerden olmayacağız demiştim. Evet, olmayacağız. Her zaman söylediğimiz gibi “Umutsuzluk bize yasak“. Ne terk edenlerden olacağız ne de umutsuzluğa düşeceğiz. Bir olursak neler olacağını gördük.

Velhasılıkelam, bol başarılı bir hafta geçirdik.

Ankara’ya akın var gibi görünüyor. Deplasmana gidecek taraftarlarımıza nam-ı diğer “Atatürk’ün Ordusu“na kazasız belasız bir deplasman dilerim.

Haftanız sevdamız kadar güzel geçsin büyük Antalyaspor taraftarı… Kırmızı -beyaz aşkla kalınız. Sevdamız yüreğinizden düşmesin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.