SadeceAntalyaspor.com

Ali Yılmaz’dan Yönetime Bomba Sorular

Antalyaspor Vakfı eski Başkanı ve Antalyaspor A.Ş. eski İkinci Başkanı Ali Yılmaz, son günlerde Antalyaspor’da yaşanan gelişmeler ile ilgili yaptığı yazılı basın açıklamada Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer ve Antalyaspor camiasına sorular da yöneltti…

23 Haziran 2016 - 15:10 'de eklendi.
Ali Yılmaz’dan Yönetime Bomba Sorular

Antalyaspor Vakfı eski Başkanı ve Antalyaspor A.Ş. eski İkinci Başkanı Ali Yılmaz, son günlerde Antalyaspor’da yaşanan gelişmeler ile ilgili yaptığı yazılı basın açıklamada Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer ve Antalyaspor camiasına sorular da yöneltti.

Yapılan bazı transferi ve kulüp ilişkelerini sorgulayan Yılmaz, bu soruların cevaplarına ulaşıp belgeleri ile birlikte Antalyaspor camiasıyla paylaşacağını söyledi.

Ali Yılmaz’ın yaptığı açıklamanın bir kısmını oluşturan iddialı sorular şu şekilde:

“Sevgili Antalyasporlular, inceleme yetkisi bana verildiği ve yeterli sürenin tanınmasının ardından aşağıdaki sorularında cevaplarını ve belgelerini ulaşıp camiamızla paylaşacağımın bilinmesini de istiyorum.

* Efor ile yapılan sözleşmede Başkan Gültekin Gencer kendine özel madde ekleti mi? Bu özel maddeden akrabalarının yararlanmasını sağladı mı? Efor yaşanan nahoş durumdan sonra bu maddeyi iptal edince kendi reklamları saha için kaldırıldı mı? Efor ve Antalyaspor mahkemelik oldu mu?

* Antalyaspor A.Ş’ye ait olan uçak biletlerinden Gültekin Gencer’in yakın dostları, Antalyaspor ile ilgisi olmayan bay ve bayan kişiler yararlandı mı? Yararlanan isimler kimler, nerelere hangi sıklıkla uçuşlar yaptılar? Buradan ATSO Başkanı Sn. Davut Çetin’e de soruyorum ATSO Genel Sekreter yardımcısı ve eşi ile birlikte Gültekin Gencer ve yakın dostu Antalyaspor’un uçak biletiyle uçuşlar geçekleştirdiği doğru mu?

* Arma, 7 Mehmet gibi resturantlarda Gültekin Gence’in Antalyaspor ile alakası olmayan bay bayan arkadaşlarıyla yaptıkları harcamaların faturaları Antalyaspor’a ödettirildi mi?

* Devre arasında Altay’dan alınan 20 yaşındaki kaleci Onur için 300 bin lira parası ödendi mi?

* Ramon Motta transferinde bir Metin Korkmaz olmak üzere iki ayrı menajere yüksek komisyonlu ödeme yapıldı mı?

* Ömer Şişmanoğlu transferinde menajeri devre dışı bırakılıp Metin Korkmaz’a yüksek komisyonlu ödeme yapıldı mı?

* 3 yıl önce Antalyaspor’a göreve geldiğin mali durumu oldukça kötü olan Gültekin Gencer ve oğlu ve HEY marketler aracılığı ile özellikle son yıl yüksek miktarlık para alış verişi yaptı mı?

* Josip Kvesic’e hem bonservi hem de imza parası ödendi mi?

* Gültekin Gencer özellikle göreve geldiği ilk yıl Antalyaspor’dan borç para alıp kendi ticari işlerinde kullandı mı? Aldığı paraları ne kadar süre sonra geri verdi?

* Antalyaspor A.Ş için 28 Mayıs’ta kongre kararı alınması gerektiği bildirilmesinden sonra ne gibi krediler çekildi ve hangi menajerlere, kendi yakınlarına nasıl ödemeler yapıldı. Bunu bizzat Kulüp Derneği Başkanı Nafız Tanır muhasebede takip etti mi?

Antalyaspor’a maddi ve manevi elimden gelen katkıyı veren bir fert olarak camiamızdan Nafız Tanır’a güvendiğimden dolayı ilk 1.5 yıl hiç bir araştırma ve sorgulama içerisinde olmadığından için özür diliyorum

A.Ş’de göreve yeni gelecek yönetimin rahat olması ve gerçeklerin paylaşılması için bahsettiğim konuları ve daha fazlasını inceleyeceğiz.

Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafız Tanır, tüm bu yaşananlardan sonra affını istemeli ve Dernek başkanlık adaylığından çekilmelidir. Aksi takdirde sağ durulu Antalyasporlular karşısında çıkacak ve aday olacaktır. Bu süreç Antayaspor’a zarar verebilir. Antalyaspor’a zarar vermemek ve camianın daha fazla tepkisini almamak hem kendi vicdanı için hem de yeni gelecek A.Ş yönetimin rahat çalışabilmesi için Nafız Tanır, 25 Haziran’da yapılacak kongrede aday olmamalıdır.”

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER