SadeceAntalyaspor.com
Konuk Yazar

Ali Şafak Öztürk, Regnum ve Opet

Okay Arslan – Sezon sonu değerlendirmesi …

06 Haziran 2017 - 9:29 'de eklendi.
Ali Şafak Öztürk, Regnum ve Opet

Bir işi yapıyorsak en iyisini yapmalıyız.”

Ailenin ikinci kuşak yöneticisi Öztürk, Londra’da işletme okudu. İlk girişimcilik başarısını Regnum İnşaat’ı kurarak yakaladı. Öztürk, eş zamanlı olarak ayda 5 milyon ziyaretçisi olan ve Chelsea’den Manchester City’e pek çok futbol takımı ile çeşitli alanlarda işbirliği yapan WhoScored.com’u da hayata geçirdi. Antalya Belek’te 2014 yılında açılan Regnum Carya Golf & Spa Resort Otel’in de yönetim kurulu başkanı aynı zamanda. Otel, G20 Türkiye Zirvesi’ne ev sahipliği yaptı. Regnum İnşaat’ın yatırımları, Bodrum Golf Country Projesi ile devam ediyor. Opet ailesinin gelecek dönemde öne çıkacak isimlerinden biri. Aslen baba tarafından Gaziantep Nizipli’dir.

Yukarıdaki kısım Başkanımızın Antalyaspor dışındaki kısa biyografisidir. Başkanımız 1984 doğumludur. Başkanımız bundan 5 Sene önce Hasan Akıncıoğlu döneminde Antalyaspor’umuzda yöneticilik yaptı. Buraya kadar okuduğunuz kısımda bile “bir koltuğa kaç karpuz sığdırmış Ali Şafak Bey” dediğinizi duyar gibiyim.

30 Haziran 2016 tarihinde Başkan seçildi. İlk başlarda Ali Şafak Beyi tam tanımadığımız için ben de karşıydım Başkan seçilmesine. Antalyaspor’da yöneticilik yapmışlığı vardı ama yaşını öğrenince zorlanacağını düşünmüştüm.

Kürsüde konuşurken kelimeleri öyle güzel seçiyordu ki… Dikkatleri üzerine çekiyordu. Konuşurken ses tonu karşıdakini etkiliyordu. Kürsüde konuşurken öyle bir cümle kurdu ki… Bakış açım bir anda değişti. Sanş bulmalıydı, desteklenmeliydi. Neydi bu kurduğu cümle? “Bir işi yapıyorsak en iyisini yapmalıyız.” Bence Antalyaspor olarak bu senenin başarılı olmasındaki en büyük etken Öztürk ailesinin düşünce yapısıdır. Sonuçlar ortada… Sene başında Başkanımız Antalyaspor taraftarlarını tanıyıncaya kadar biraz zaman geçti ama tanıdıktan sonra öyle bir bağ kuruldu ki her platformda başkanımızın arkasında oldu Antalyaspor taraftarı.

Başkanımızın Antalyaspor’da yaptıklarına değinmeyeceğim Scout ekibinden alt yapı olayına. Avrupa takımlarının Scout ekip sistemini incelerseniz oturtmaya çalıştığı sistemi çözebilirsiniz. Üreten bir yapı, tüketen değil…

Antalyaspor’umuzun Ali Şafak gibi bir Başkanı olmasının takımımıza yansıyacağı en güzel faktör, sporu ve futbolu çok seviyor olması. Kravatlılarda Antalyalı olmayıp da Antalya’yı ve Antalyaspor’u bu kadar sahiplenen insan sayısı azdır. Bu konuda Antalyaspor taraftarları olarak çok şanslıyız Ali Şafak gibi bir Başkana sahip olduğumuz için. Antalya şehrinden tek isteğim Başkanı küstürmeyin. Kolay kolay böyle bir Başkan bulamayız.

Teşekkürler Başkanım, teşekkürler Antalyaspor Yönetim Kurulu, teşekkürler Teknik Heyet, Teşekkürler Tesis ve Antalyaspor Çalışanları… 2016-2017 sezonu rekorlarla kapatıldı.

Gecen hafta yazdığım yazımdan dolayı bazı kesimler bölücülük yaptığımı ima etti ya da egoları tavan yaptı, bana o yönden saldırdılar. 07 Gençlik Grubu 1981 yılında kurulan Türkiye’nin ilk taraftar gruplarından birisidir. Ben de yaklaşık 30-35 senedir bu gruba hizmet etmekteyim. Bununla da şeref duyuyorum. Ben buraya 07 Gençlik Grubu adına yazıyorum, Okay Arslan adına değil. Yazılarımı 07 Gençlik Taraftarlar Derneği Başkanı bu siteden okur. Hiçbir zaman da yazılarıma olumsuz da olsa karışmaz. Bu onun büyüklüğünü gösteriyor zaten. Egosu olmayan, adam gibi adam benim gözümde. Yaptıklarını sene sonu olduğu İçin onurlandırayım dedim.

Son Sözüm: 07 Gençlik Grubu, Başakşehir- Konyaspor kupa maçını dernek lokalinde izledi.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER