Akhisar Deplase

Aslında kader ağlarını Avrupa’ya uçalım diye örüyor ama sahadakiler bunu henüz fark edemediler …

01.03.2017
A+
A-

İlk defa gittiğim Manisa’da, hiç oynamayan takıma karşı daha az oynayarak üç puan kaybettik bu hafta.

Manisa İzmir’e yakın olmasına rağmen, içime doğdu sanırım mağlubiyet. Hiç gitmek istemedim maça. Gerçi Akhisar’la kendi sahasında oynadığımız maçlarda hiç galibiyetimiz yokmuş nedense. Yine de bunu yıkıp 2-1 alırız demiştim, olmadı. Önceki deplasmanda Konya’da kıyasıya oynayan takım, bu hafta yoktu. Ayrıca hoca da Eto’o’nun durumunu bildiği halde yanlış zamanda, yanlış hamle yaparak haftaya Galatasaray’da cezalı olmasına sebep oldu. Umarım bu durum bizim için bir şekilde avantaja dönüşür.

Konya deplasmanına giderken endişeli gitmiştim, taraftar açısından bir sorun çıkar mı, kavga olur mu diye. Akhisar’a çok daha rahat gittim. Konya’da kadın polis tarafından kabinde ayakkabımızı geçin, neredeyse pantolonumuzu çıkarttıracak kadar arandık. Tabii ki Akhisar öyle olmadı. Bu durumu normal karşılamıyorum. Konya’daki kadar aranmak da elbette rahatsız edici ama bunun bir standardı olması gerektiğini düşüncesindeyim.

Bir de burada kendi adımıza bir eleştirim olacak. Şu kardeşlik dediğimiz olay için… 1999 yılında depremden sonra Kocaeli ile kardeş olmuşuz. Şimdi ise sebebini anlamadığım şekilde bir uzaklaşma var. Bir ara “Akhisar kardeş, gerisi kalleş” diye bağrıldı mesela tribünden. Akhisar’la ise yağmur sebebiyle bir kardeşlik oldu. Bunun ne kadar süreceği belirsiz. Kocaeli ile olan durum çok ciddi bir kayıp üzerine gelmiş, bu görünüyor. Akhisar da gerçekten bizim için çok ince bir davranışta bulundu. Hiçbir takımla düşman olunmamalı zaten ama birine de kardeşimiz diyorsak o kadar çabuk vazgeçmemeliyiz bence. Çünkü insan kardeşini atamaz.

Akhisar’dan yediğimiz ilk golden sonra hem tribün olarak biz dağıldık hem de sahada futbolcular dağıldı. Aslında tribünden ateşlenmeye hazırdı sahadakiler. Son 10 dakikalık tribünü ilk yarıdan itibaren yapabilseydik skor farklı olurdu. Ama bizi rahatlatan şey ne yazık ki Akhisar’ın bir Konya kadar bize düşman olmamasıydı. Konya’yla olan husumetimizden ötürü tribünü de önemsedik, ona göre bağırdık. Akhisar öyle olmadı. Ama eminim haftaya Galatasaray maçı da tribünsel anlamda çok renkli olacak. Çünkü “sözde üç büyükler”le olan maçlar memleket meselesidir.

Bu hafta Akhisar’dan üç puan alsak puan sıralamasında çok güzel bir yere geçecektik, olmadı. Aslında kader ağlarını Avrupa’ya uçalım diye örüyor ama sahadakiler bunu henüz fark edemediler. Haftaya İstanbul’dan üç puan alıp Avrupa’ya yaklaşmalıyız. İnşallah!

 

 

 

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.