SadeceAntalyaspor.com

Adnan Dinçer’in Belgeseli Çekildi

Antalyaspor’u 1984-1985 ve 1993-94 sezonları olmak üzere iki defa Süper Lig’e çıkaran Adnan Dinçer’in belgeseli çekildi …

20 Aralık 2017 - 11:13 'de eklendi.
Adnan Dinçer’in Belgeseli Çekildi

Antalyaspor’u 1984-1985 ve 1993-94 sezonları olmak üzere iki defa Süper Lig’e çıkaran Adnan Dinçer’in belgeseli çekildi.

Yönetmenliğini Emre Sarıkuş’un, yapımcılığını Can Gezgör’ün üstlendiği “Teknik Direktör: Adnan Dinçer” belgeseli 40 yıllık deneyimine ve başarılarına rağmen sistemin dışına itilen 75 yaşındaki ‘idealist’ teknik direktör Adnan Dinçer’in ilanla iş aramasından ve kişisel hikayesinden yola çıkarak, yakın tarihimize bugüne dek anlatılmayan olaylar üzerinden farklı bir bakış sunuyor.

Filmde Adnan Dinçer’in Beşiktaş, Genç Milli Takım, Bakırköyspor, İstanbulspor’u çalıştırdığı dönemlerin yanı sıra 1986 ve 1994’te Antalyaspor’da şampiyonluğa ulaştığı dönemlere yer verildi. Futbol dünyasının bilinmeyen yüzünü gözler önüne seren bu çalışmada Adnan Dinçer’in bir çok kez başarılıyken neden görevden alındığı çarpıcı tanıklıklarla anlatılıyor.

Belgeselde Metin Tekin, Sinan Engin, Rasim Kara, Abdullah Avcı gibi futbol adamlarının yanı sıra, federasyon eski başkanları Yılmaz Tokatlı ve Kemal Ulusu; Antalyaspor eski başkanı Dündar Uluğkay, Antalyaspor’un geçmişteki yıldız isimlerinden Sancar Biçikçi, Rüştü Reçber, Adnan Gülek, Halim Okta ve Mahmut Aydın da yer alıyor.

12 Kasım’da İstanbul Baba Sahne’de geniş katılımlı bir galayla ilk kez izleyici karşısına çıkan “Teknik Direktör: Adnan Dinçer” belgeseli yurt içi ve yurt dışında çeşitli film festivallerine katılacak.

 

 

 

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
 YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • Miraç buğday ;

    Adnan hocayı alsınlar en azından adam bir şeyler yapmış tecrübeli bir teknik adam

    20 Aralık 2017 16:54